Jakie są objawy uszkodzenia turbosprężarki?

Wysłany przez:

Turbosprężarka, która obecnie występuje w bardzo wielu pojazdach, wbrew pozorom jest trwałym mechanizmem. Trzeba jednak pamiętać, że narażona jest na pracę w dość trudnych warunkach — bardzo wysokich temperaturach i przy dużych prędkościach roboczych. W związku z tym może być narażona na rozmaite usterki, szczególnie jeśli kierowca nie zachowuje należytej ostrożności podczas użytkowania samochodu. Przekonaj się, jakie są najważniejsze objawy uszkodzenia turbosprężarki.

Jak rozpoznać uszkodzenie turbosprężarki?

Oto najważniejsze objawy, które mogą świadczyć o uszkodzeniu turbosprężarki:

  • wyraźny spadek mocy silnika (samochód nie przyspiesza już tak szybko, jak kiedyś lub potrzebuje znacznie więcej czasu, aby osiągnąć maksymalną prędkość),
  • nietypowe dźwięki i drgania podczas pracy jednostki napędowej,
  • zapalenie się kontrolki „Check Engine”,
  • głośny, charakterystyczny świst lub gwizd (lub inne niepokojące dźwięki) podczas pracy turbosprężarki,
  • zauważalnie zwiększone zadymienie spalin,
  • zwiększone zużycie oleju silnikowego.

Uszkodzona turbosprężarka. Co zrobić?

Jeśli zauważasz niepokojące objawy, które świadczą o uszkodzeniu turbosprężarki, nie czekaj, lecz możliwie jak najwcześniej dokonaj profesjonalnej diagnostyki. Zapraszamy do naszego warsztatu, gdyż specjalizujemy się w naprawach turbosprężarek we Wrocławiu. Świadczymy również usługi regeneracji i wymiany, gdyby okazało się, że naprawa jest niemożliwa.

Wszystkie usługi realizujemy w naszym zakładzie z zastosowaniem najnowszych technik i sprzętu wysokiej jakości. Możesz więc mieć pewność, że uszkodzoną turbosprężarkę oddajesz w dobre ręce.

Jeśli zauważasz brak mocy silnika, głośną pracę turbosprężarki, zwiększone zużycie paliwa, zadzwoń do nas i umów się na wizytę w naszym serwisie. Zapraszamy.

0

O autorze:

  Related Posts
  • No related posts found.