Naprawa, regeneracja i wymiana turbosprężarek

W naszym serwisie turbo oferujemy kompleksowe usługi naprawy i regeneracji turbosprężarek. Zapewniamy szczegółową diagnostykę urządzenia, a także jego demontaż, naprawę i ponowny montaż. Wszystkie usługi realizujemy na miejscu w naszym zakładzie przy wykorzystaniu najnowszych technik i sprzętu wysokiej jakości.

Proces regeneracji turbosprężarek

Proces regeneracji turbosprężarek rozpoczynamy od wstępnej oceny stanu zużycia części. Bardziej szczegółową analizę wykonujemy po demontażu i umyciu wszystkich podzespołów myjką natryskową i ultradźwiękową. Pozwala to na ujawnienie uszkodzeń, które mogły być wcześniej niewidoczne. Wykonujemy również niezbędne pomiary podzespołów, które pomogą zidentyfikować problem i wskażą, które z nich nie spełniają niezbędnych kryteriów i wymagają naprawy bądź wymiany. Kontaktujemy się wówczas z Klientem w celu przedstawienia kosztów naprawy i zleceń, które należy wykonać w pojeździe przed montażem turbo. W większości przypadków można określić przyczynę usterki turbiny, co zdecydowanie ułatwia pracę mechanikowi montującemu turbosprężarkę.

Kolejne czynności, które wykonujemy podczas naprawy turbosprężarki to:

  • śrutowanie obudowy i korpusu,
  • zawsze wymiana ułożyskowania, uszczelnień, wirnika tuby i kompresora, a w razie konieczności również obudowy łożyskowań,
  • jeżeli to konieczne wymiana również zmiennej geometrii (VNT, VTG) i aktuatora / nastawnika / sterownika wastegate lub zmiennej geometrii GARRETT HELLA, VDO SIEMENS i CONTINENTAL (diagnostyka, montaż, adaptacja fabrycznie nowych sterowników na pojeździe bez konieczności demontażu turbo z auta – AUDI: A4, A6, A8, Q7 oraz VW: Touareg, Phaeton z silnikiem 2,7, 3.0 TDI), DENSO, MAHLE, SONCEBOZ oraz wymiana obudowy: ssącej (sprężarki), wydechowej (korpusu turbiny) itp.

Wykonujemy również naprawy elektronicznych nastawników GARRETT HELLA.

Proces regeneracji turbosprężarki obejmuje również wyważenie układu wirującego. W naszym warsztacie wyważamy zarówno wirnik turbiny i koło kompresji, jak i rdzeń turbosprężarki oraz wykonujemy kontrolę szczelności olejowej. Ostatnim krokiem, który wykonujemy przed przekazaniem Klientowi lub montażem turbosprężarki do auta w naszym warsztacie jest precyzyjna regulacja zmiennej geometrii (VTG/VNT), którą przeprowadzamy na stanowisku do badania przepływów.

Jeśli masz problem ze zwiększonym zużyciem oleju silnikowego, brakiem mocy silnika, głośniejszą pracą, „gwizdem” turbosprężarki (turbiny, turbo), zadzwoń do nas i umów się na wizytę w naszym serwisie.

Co nas wyróżnia?

Od wielu lat zajmujemy się naprawą, wymianą oraz serwisem turbosprężarek. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych pracowników, podchodzących z pasją do wykonywanej pracy. Wiedza oraz wieloletnia praktyka sprawiają, że oferujemy w pełni profesjonalne usługi naprawy turbosprężarek. Każde urządzenie przechodzi testy po zakończonej pracy.

Świadczymy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, które korzystają z własnej floty samochodowej. Do regeneracji turbosprężarek używamy wyłącznie części najwyższej jakości, z odpowiednimi certyfikatami.

Naprawa turbosprężarek to nie wszystko. Zajmujemy się również kompleksową diagnostyką w naszym warsztacie samochodowym. Sprawdzamy, co oznaczają poszczególne kontrolki, kontrolujemy stan konkretnych części i dokonujemy niezbędnych napraw. Przeprowadzamy także okresowe wymiany oleju czy klocków hamulcowych.

Objawy uszkodzenia turbosprężarki

Głównym objawem uszkodzenia turbosprężarki jest odczuwalny spadek mocy. Dalsze poruszanie się pojazdem może doprowadzić do pogorszenia sytuacji. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana lub naprawa uszkodzonej części. Innym objawem uszkodzonej turbiny może być jej głośna praca oraz gęste kłęby dymu wydobywające się z układu wydechowego.

To znak, że w najbliższym czasie warto odwiedzić nasz serwis turbo we Wrocławiu. Takich nieprawidłowości nie należy lekceważyć, ponieważ mogą doprowadzić do sytuacji, w której naprawa turbosprężarki będzie nieopłacalna lub niemożliwa. Wówczas pozostanie jedynie opcja wymiany elementu na nowy lub regenerowany.

Warto zwrócić uwagę, czy wokół turbiny nie gromadzi się olej. Wyciek od strony turbosprężarki lub kompresora jest objawem, którego również nie należy bagatelizować. Awaria turbiny przekłada się na zmniejszenie mocy, co może z kolei powodować większe zużycie oleju oraz paliwa. Aby zredukować koszty, warto szybko zgłosić się do naszego warsztatu turbo we Wrocławiu, w którym dokładnie sprawdzimy turbosprężarkę, naprawimy lub wymienimy i dokonamy odpowiedniej kontroli powykonawczej.

Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

Najczęstszymi przyczynami awarii turbosprężarek mogą być:

  • wady fabryczne,
  • niewłaściwa eksploatacja pojazdu,
  • zużycie części.

Do uszkodzenia turbiny mogą także doprowadzić zanieczyszczenia w zasysanym powietrzu lub w spalinach oraz nieodpowiednie parametry oleju silnikowego. Ograniczone smarowanie łożysk turbosprężarki lub jego brak również może być przyczyną awarii turbiny. Nieszczelność układu dolotowego lub tuning silnika i zbyt wysoka temperatura to kolejne powody uszkodzeń.

Jedną z głównych przyczyn awarii turbosprężarek jest błąd kierowców, którzy często wprowadzają silnik na wysokie obroty, zaraz po uruchomieniu pojazdu. Wówczas olej nie dociera do wszystkich elementów turbiny, więc pracuje ona „na sucho”, co prowadzi do zatarcia się łożysk wirnika. Nawet krótkotrwała przerwa w dostawie oleju do turbosprężarki może spowodować nieodwracalne skutki w jej działaniu. Wówczas może okazać się konieczna wymiana turbosprężarki naszym profesjonalnym warsztacie.