Naprawa i wyważanie turbin

Naprawa turbin, oprócz dokładnego umycia elementów i wyeliminowania uszkodzeń wymaga niezwykle precyzyjnego wyważenia wirnika i koła kompresji. Jest to jedna z najważniejszych czynności, która będzie miała duży wpływ na poprawne funkcjonowanie całego elementu. Turbina będąca częścią turbosprężarki odpowiedzialna jest za wprowadzanie w ruch koła kompresji zlokalizowanego w sprężarce. Siłą napędową jest energia spalin wpadająca właśnie przez wirnik turbiny. Niewłaściwe wyważenie tego elementu będzie niekorzystnie wpływało na pracę całego układu, powodując nadmierne drgania, głośniejszą pracą turbo i szybkie zużycie podzespołów.

Wyważanie wirnika turbiny i koła kompresji

Wyważanie wirnika turbiny i koła kompresji wykonujemy przy 1.500 – 3.000 obrotach/minutę. Takie wartości pozwalają nam na dokładne skorygowanie rozkładu masy wirnika turbiny, tak aby była ona równomiernie rozłożona w odniesieniu do geometrycznej osi obrotu. Wykorzystujemy do tego niemiecką wyważarkę renomowanej marki SCHENCK, gwarantującą uzyskanie najwyższego poziomu dokładności.

Wysokoobrotowe wyważanie rdzenia turbosprężarki

Wysokoobrotowe wyważanie rdzenia turbosprężarki na stanowisku uznanej w branży firmy CIMAT jest jednym z ostatnich, ale równie ważnym etapem regeneracji turbin i naprawy turbosprężarek. Przy prędkości wirowania maksymalnie 200.000 obrotów/minutę wykonujemy korektę wyważenia kontrolując jednocześnie szczelność olejową układu oraz sprawdzamy, czy wymienione wcześniej elementy nie wpadają w nadmierne drgania. Nasze wyważarki przechodzą regularne i certyfikowane przeglądy wykonywane przez serwis ich producenta. W ten sposób zyskujemy pewność, że naprawiane podzespoły będą pracowały cicho i sprawnie, pozwalając na przejechanie wielu tysięcy kilometrów.