Naprawa, regeneracja i wymiana turbosprężarek

W naszym serwisie turbo oferujemy kompleksowe usługi naprawy i regeneracji turbosprężarek. Zapewniamy szczegółową diagnostykę urządzenia, a także jego demontaż, naprawę i ponowny montaż. Wszystkie usługi realizujemy na miejscu w naszym zakładzie przy wykorzystaniu najnowszych technik i sprzętu wysokiej jakości.

Proces regeneracji turbosprężarek

Proces regeneracji turbosprężarek rozpoczynamy od wstępnej oceny stanu zużycia części. Bardziej szczegółową analizę wykonujemy po demontażu i umyciu wszystkich podzespołów myjką natryskową i ultradźwiękową. Pozwala to na ujawnienie uszkodzeń, które mogły być wcześniej niewidoczne. Wykonujemy również niezbędne pomiary podzespołów, które pomogą zidentyfikować problem i wskażą, które z nich nie spełniają niezbędnych kryteriów i wymagają naprawy bądź wymiany. Kontaktujemy się wówczas z Klientem w celu przedstawienia kosztów naprawy i zleceń, które należy wykonać w pojeździe przed montażem turbo. W większości przypadków można określić przyczynę usterki turbiny, co zdecydowanie ułatwia pracę mechanikowi montującemu turbosprężarkę.

Kolejne czynności, które wykonujemy podczas naprawy turbosprężarki to:

  • śrutowanie obudowy i korpusu,
  • zawsze wymiana ułożyskowania, uszczelnień, wirnika tuby i kompresora, a w razie konieczności również obudowy łożyskowań,
  • jeżeli to konieczne wymiana również zmiennej geometrii (VNT, VTG) i aktuatora / nastawnika / sterownika wastegate lub zmiennej geometrii GARRETT HELLA, VDO SIEMENS i CONTINENTAL (diagnostyka, montaż, adaptacja fabrycznie nowych sterowników na pojeździe bez konieczności demontażu turbo z auta – AUDI: A4, A6, A8, Q7 oraz VW: Touareg, Phaeton z silnikiem 2,7, 3.0 TDI), DENSO, MAHLE, SONCEBOZ oraz wymiana obudowy: ssącej (sprężarki), wydechowej (korpusu turbiny) itp.

Wykonujemy również naprawy elektronicznych nastawników GARRETT HELLA.

Proces regeneracji turbosprężarki obejmuje również wyważenie układu wirującego. W naszym warsztacie wyważamy zarówno wirnik turbiny i koło kompresji, jak i rdzeń turbosprężarki oraz wykonujemy kontrolę szczelności olejowej. Ostatnim krokiem, który wykonujemy przed przekazaniem Klientowi lub montażem turbosprężarki do auta w naszym warsztacie jest precyzyjna regulacja zmiennej geometrii (VTG/VNT), którą przeprowadzamy na stanowisku do badania przepływów.

Jeśli masz problem ze zwiększonym zużyciem oleju silnikowego, brakiem mocy silnika, głośniejszą pracą, „gwizdem” turbosprężarki (turbiny, turbo), zadzwoń do nas i umów się na wizytę w naszym serwisie.